هنرستان دولتی دخترانه فضیلی اداره آموزش و پرورش ناحیه 3 اصفهان

به وب سایت هنرستان دخترانه فضیلی خوش آمدید . 

راه‌ ها و روش‌های ایجاد علاقه برای درس خواندن

بدون شک مهم ترین، اصلی ترین، جدی ترین و موثرترین عاملی که می‌تواند باعث افزایش تمرکز شما شود، علاقه زیاد شما به کار یا مطالعه می‌باشد.داشتن علاقه به یک موضوع به صورت ناخودآگاه تمرکز شما را به صورت شگفت انگیزی افزایش می‌دهد .

۵ تکنیک زیر ایجاد علاقه برای درس خواندن را برای ما آسان تر می‌کند.

۱_ تجسم ذهنی مثبت از موفقیت در مطالعه و آزمون

بسیار بدیهی است هنگامی‌که شما مطمئن هستید در یک درس شکست می‌خوردید، هیچ علاقه ای هم به مطالعه آن نخواهید داشت . پس ابتدا تجسم خود از موفقیت را تغییر دهید. فکر موفقیت به شما شور و شوق حرکت خواهد داد و این یعنی یک فیدبک مثبت موفقیت.زیرا علاقه بیشتر ، تمرکز بیشتر را به دنبال داشته و منجر به مطالعه بیشتر و کسب موفقیت و نهایتا علاقه بیشتر خواهد شد.

ادامه مطلب...

چگونه بهتر گوش کنیم؟

گوش کردن یکی از مهم ترین مهارت هایی است که با پرورش آن می توانید کارآیی خود را در مدرسه افزایش دهید. این مهارت بعد از مهارت خواندن، یکی از مشکل ترین مهارت هاست.

قبل از کلاس:


* راجع به مطالب درسی جدید فکر کنید.
* نکات مهم جلسه گذشته را به یاد آورید. (دوره کنید.)
* تکالیف خود را انجام دهید.

در کلاس:


* در کلاس مطالب درسی را دنبال کنید و به رویا فرونروید. (خیال بافی نکنید.)
* اگر حرف بزنید، مطمئنا نمی توانید گوش کنید.
* در هنگام گوش کردن قلم به دست باشید و نکات مهم را یادداشت کنید.
* آن چه را که قبلا یاد گرفته اید با مطالب جدید ارتباط دهید.
* آیا شما راجع به موضوع درس اطلاعات اضافی دارید؟
* در طی درس چه چیزی به ذهن شما می آید؟
* بر روی موضوع درس تمرکز کنید.
* نکات مهم درس را یادداشت کنید.

ادامه مطلب...

بحران کرونا و نوجوانان

نوجوانی به خودی خود دوران سختی است و همه‌گیری بیماری کرونا آن را حتی سخت‌تر هم می‌کند. با بسته شدن مدارس و لغو رویدادهای اجتماعی، بسیاری نوجوانان نه تنها برخی از مهم‌ترین لحظات زندگی خود را از دست داده‌اند، بلکه از فعالیت‌های روزمره‌ای مثل گپ و گفت با دوستان و شرکت در کلاس‌های درس هم دور افتاده‌اند.


۱.  به خاطر داشته باشید که اضطراب شما کاملاً طبیعی است

اگر بسته شدن مدارس و سرتیترخبرهای هشدارآمیز باعث احساس اضطراب در شما شده است، بدانید که شما تنها نیستید. درواقع باید هم چنین احساسی داشته باشید. به گفته دکتر دامور، «روانشناسان از دیرباز دریافته‌اند که داشتن اضطراب عملکردی کاملاً طبیعی و سالم است و در واقع تهدیدها را به ما هشدار می‌دهد و کمک‌مان می‌کند تا برای محافظت از خودمان اقداماتی انجام دهیم. در حال حاضر اضطراب شما باعث می‌شود که تصمیمات درستی که لازم است بگیرید، ازجمله نرفتن به جاهای شلوغ یا صرف نکردن وقت با دیگران، شستن دست‌ها و لمس نکردن صورت‌تان. با این احساسات نه تنها خودتان بلکه دیگران را نیز ایمن نگه می‌دارید. و با این کار دقیقاً از اعضای جامعه‌تان محافظت می‌کنید و به تمام افراد دور و برمان نشان داده‌اید که به آنها اهمیت می‌دهید.»

ادامه مطلب...

 توصیه های مفید برای تقویت تمرکز

ذهن انسان به طور معمول طوری طراحی نشده که بتواند هرج و مرج‌های فضای اطراف خود را به راحتی مقابله کند چون هر یک از حواس در ظرف یک لحظه محرکی را از دنیای بیرون دریافت می‌کنند و همین امر می‌تواند تمرکز انسان را به راحتی مختل کند.

متخصصان روانشناسی می‌گویند هر چند تقویت قدرت تمرکز کار نسبتا دشواری است اما غیرممکن نیست.


مراقبه کردن یکی از روش‌های موثر برای تقویت تمرکز است. در این مقاله چند توصیه مفید و کارآمد برای کمک به افزایش قدرت تمرکز و کاهش آشفتگی ذهنی عنوان شده که عبارتند از:

- محیط مناسبی را برای کار کردن انتخاب کنید. فضایی که در آنجا کار می‌کند نقش مهمی در افزایش تمرکز دارد. فضاهای راحت و دلچسب تاثیر فوق‌العاده در ایجاد تمرکز کامل دارند.

ادامه مطلب...

از شکست خوردن نترسید

افراد موفق دنیا هم در زندگی خود  شکست خورده اند.

 والت دیزنی

والت دیزنی از یک روزنامه اخراج شد، بـه خاطر عدم تخیل و نداشتن ایده‌های‌ اورجینال! والت دیزنی کارآفرین، انیماتور، صداپیشه و تهیه ‌کننده‌ ی سینما شد و صنعت انیمیشن کشور آمریکا را شکوفا کرد .

مایکل جردن

مایکل جردن وقتی از تیم بسکتبال مدرسه کنار گذاشته شد، بـه خانه رفت و خود را در اتاقش زندانی کرد. مایکل جردن بعد ها بـه معروفترین و ثروتمندترین بازیکن بسکتبال جهان تبدیل شد.

ادامه مطلب...

قابل توجه اولیاء ارجمند و گرامی و دانش آموزان عزیزم :

* توجه، توجه، توجه/مهم*
به نام خدا
بزرگی هست در عالم، خدا نام                   
که دل با یاد او می گیرد آرام
امام علی(ع) :  هرکه نهایت تلاش خود را برای رسیدن به هدف به کار گیرد، به تمام خواسته هایش می رسد.             
???? اولیاء ارجمند و گرامی و دانش آموزان عزیزم :
سلام و درود فراوان
???? بیایید دست به دست هم دهیم و با همدلی، همکاری و جدیت و با  رعایت توصیه های بهداشتی و حفظ آرامش و دوری از اضطراب، استرس، شایعات و... با یک برنامه ریزی دقیق و منسجم و به فضل الهی تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و با بهره گیری از فرصت های موجود، آینده ای روشن برای خود وخانواده و میهن عزیز اسلامیمان رقم بزنیم.
????با توجه به اجباری نبودن حضور دانش آموزان در مدارس و امکان انتخاب آموزش حضوری و یا غیرحضوری (مجازی) و سوالات فراوان و مکرر شما عزیزان و خانواده های محترمتان  و با هدف تعمیق یادگیری‌، می توانید از سایت های زیر آموزش رایگان دروس، جزوه، درس نامه، نمونه سوال، گام به گام و... را دریافت و استفاده فرمایید.????
1⃣ استفاده از مدرسه تلویزیونی ایران :
مدرسه تلویزیونی ایران هر روزه طبق برنامه مشخص ازطریق شبکه های آموزش، چهار و... پخش می شود و تمام فیلم های آموزشی تدریس شده در کانال ها و سایت های شبکه  آموزش ، چهار و... بارگذاری می گردد. (دانش آموزان در هرزمانی که امکان داشتند با رفتن به این کانال ها و سایت ها می‌توانند  این برنامه‌ها را مشاهده کنند.)
✅ کانال شبکه آموزش سیما در سروش
@amoozeshtv
✅ کانال شبکه چهار سیما در سروش
@tv4_IRIB
✅ سامانه فیلم های آموزشی شبکه آموزش (7) صدا و سیما

http://tv7.ir
✅ سامانه فیلم های آموزشی شبکه چهار صدا و سیما
http://tv4.ir/tvschool
✅ پخش زنده شبکه آموزش در پایگاه اطلاع رسانی شبکه آموزش:
http://tv7.ir/live
✅ پخش زنده شبکه آموزش سیما در پیام رسان سروش:
@sapp_live_90010011
2⃣ استفاده از سامانه تلوبیون
علاوه بر شبکه آموزش، شبکه چهارو... که آموزش‌های تلویزیونی را زنده پخش خواهند کرد، این برنامه‌ها در سامانه تلوبیون قرار خواهد گرفت و دانش آموزان در هرزمانی که امکان داشتند با رفتن به این سایت می‌توانند  این برنامه‌ها را مشاهده کنند.
سامانه دسترسی به آرشیو شبکه آموزش و چهار و... :
https://www.telewebion.com
3⃣ استفاده از شاد
تمامی  محتوای دروس دوره ابتدایی و متوسطه  تدریس شده و  درقسمت  محتواهای رسمی (محتوا و مواد آموزشی)در  شاد بارگذاری شده است.
4⃣ سایت ها و سامانه های مختلف
⛔️(توجه از قسمت های رایگان سایت های زیر استفاده نمایید.)⛔
مدرسه آنلاین آلاء زیر نظر دانشگاه شریف. ( دهم، یازدهم و دوازدهم)
alaatv.com
سایت همکلاسی ( ابتدایی، متوسطه اول و دوم)
hamkelasi.ir
سایت کانون ( ابتدایی، متوسطه اول و دوم)
kanoon.ir
سایت گزینه دو ( متوسطه اول و دوم)
gozine2.ir
سایت پادرس ( متوسطه اول و دوم)
paadars.com
سایت بیاموز ( ابتدایی، متوسطه اول و دوم)
biamoz.com
سایت گنجینه دانش ( ابتدایی، متوسطه اول و دوم)
ganjinedanesh.ir
سایت نمره برتر ( ابتدایی، متوسطه اول و دوم)
nomrebartar.com
و ...
????امیدوارم با لطف پروردگار و همکاری و هماهنگی مردم عزیز کشورمان با مدافعان سلامت هر چه زودتر خبر خوش مهار بیماری کرونا را بشنویم.????
سایه حق و سلامت تن همواره ، همراه زندگیتان باشد.
درپناه حق.

پروتکل های بهداشتی حضور در مدرسه:

با سلام خدمت شما اولیای بزرگوار و محترم و دانش آموزان عزیز هنرستان زنده یاد فضیلی ،نظر به *حضور شما عزیزان در مدرسه* از تاریخ *شنبه ۹۹/۶/۲۲و تاکید بر رعایت بهداشت عمومی موارد زیر را به اطلاعتان می رسانیم:

❌ شرایط حضور  در مدرسه طبق برنامه اعلام شده در گروههای درسی هنرستان :

* استفاده از *ماسک* و *دستکش* الزامی است. دقت نمایید ماسک بینی و دهان شما را کاملا پوشانده باشد ، روزانه آنها را تعویض نمایید و همیشه ماسک و دستکش اضافی همراه داشته باشید.
(از پذیرش دانش آموزان بدون ماسک و دستکش در مدرسه *معذوریم* .)

* از دست دادن و روبوسی *جدا خودداری فرمایید.*

* تحت هیچ شرایطی چشمها ، بینی و دهان خود را *لمس نکنید.*

* دستهای خود را در طول روز و بویژه هنگام صرف تغذیه  حتما با *آب و صابون* بشویید. تمام شیرآلات پدالی  می باشد و نیاز به هیچگونه لمس دست نیست.

*از ملزومات و مایحتاج خود نظیر نوشت افزار ، بطری آب و ...  به صورت کاملا شخصی استفاده کرده و از به اشتراک گذاری آنها *خودداری فرمایید* . حتی با صمیمی ترین دوستتان.

* ترجیحا یک *ماژیک وایت برد شخصی* به همراه داشته باشید.

* از دست زدن و نشستن بر روی صندلی دیگران *خودداری نمایید* .

* دانش آموزانی که علائمی مانند گلودرد ، سرفه ، تنگی نفس ، تب و لرز و ... دارند یا فردی در خانواده شان این علائم را طی روزهای اخیر داشته است به هیچ عنوان در مدرسه *حضور پیدا نکنند* .

* در صورت ابتلاء یکی از اعضای خانواده به کرونا حداقل تا دو هفته پس از منفی شدن تست کرونا از حضور در مدرسه *خودداری فرمایید* .

*هماهنگی زمان رفت و آمد دانش آموز *مورد تاکید* می باشد. لذا خواهشمند است ساعت ورود و خروج به مدرسه دقیق تنظیم شده و از حضور زودهنگام در صبح و توقف در مدرسه پس از پایان ساعت آموزشی *خودداری گردد* .

* اولیای گرامی نسبت به تعویض لباسهای دانش آموزان پس از بازگشت از مدرسه و شستشوی دستها با آب و صابون *توجه لازم* را داشته باشید.

*رعایت فاصله حداقل یک و نیم متری از دوستان ، پرهیز از ازدحام ،*مورد تاکید است*

 *بطری آب* یا *لیوان* یک بار مصرف ، *دستمال کاغذی* و *ژل یا اسپری ضدعفونی کننده* به همراه داشته باشید.

قابل توجه والدین محترم و هنرجویان عزیز:

هوالحکیم
عرض سلام و ادب خدمت اولیاء محترم هنرستان فضیلی و تسلیت به مناسبت  ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع)  ضمن گرامیداشت آغاز سال تحصیلی احتراما به اطلاع می رساند
                          ????????????????????

????طبق بخشنامه اداره کل آموزش و پرورش، کلاس ها از روز شنبه ۲۲ شهریور ماه به صورت حضوری با نیمی از جمعیت دانش آموزان برگزار خواهد شد.

طبق برنامه هفتگی سعی برآن شده است تا کارگاهها با جمعیت کم و حفظ پروتکل های بهداشتی بصورت حضوری برگزار گردد.
برنامه های حضور دانش آموزان در گروههای درسی ایشان قرار گرفته است.

✅به هنگام حضور در مدرسه رعایت همه قوانین و آئین نامه های انضباطی از جمله پوشش مناسب (مانتو، شلوار و مقنعه مناسب و...) برای دانش آموزان ضروری است.

✅ از به همراه داشتن موبایل، تبلت و لپ تاپ جدا خودداری فرمایید.

✅ایاب و ذهاب دانش آموزان بر عهده ی ولی گرامی بوده و مدرسه هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

❗️????بنا به تصمیم سازمان تاکسیرانی و ارگان های مربوطه،  شرکت های تامین سرویس مدارس  تا اطلاع ثانوی مجاز به سرویس دهی نمی باشند.

✅ ساعت حضور در مدرسه راس ساعت ۷:۴۵وساعت خروج  ۱۲:۳۰ خواهد بود.

‼️ ‼️ نکته مهم:
با توجه به اینکه برنامه ریزی های آموزشگاه مطابق با آخرین دستورالعمل بوده و ممکن است از سوی اداره آموزش و پرورش و ستاد ملی مبارزه با کرونا دستورالعمل جدیدی صادر گردد تقاضا می شود اطلاعیه های آموزشگاه را از طریق *کانال اولیا در اپلیکیشن بله و تلگرام*  پیگیری کنید.رتبه های کشوری انفرادی مسابقات فرهنگی هنری ناحیه ۳

رتبه های کشوری انفرادی مسابقات فرهنگی هنری ناحیه ۳

جزئیاتی در زمینه خرید نوت بوک

جزئیاتی در زمینه خرید نوت  بوک.
با تشکر از ولی محترم جناب آقای خسروی????????????https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-6500U-vs-Intel-i7-7500U-vs-Intel-i3-10110U-vs-Intel-i3-1005G1/2607vs2863vs3573vs3560https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-4500U-vs-Intel-i7-5500U-vs-Intel-i7-6500U-vs-Intel-i7-7500U-vs-Intel-i7-8565U/1937vs2470vs2607vs2863vs3308


در مقاله زیر تفاوت نسل ها و نوع نامگذاری پردازند ها توضیح داده شده⬇️⬇️

در مقاله پایین تفاوت بین پردازند های  i3 , i5 . و  i7  توضیح داده شده

https://hardware.tosinso.com/fa/articles/3951/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-cpu-%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-cpu-%D9%87%D8%A7%DB%8C-i3-%D9%88-i5-%D9%88-core-i7-%D8%AF%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F

راحتریین راه برای دانستن این مطلب که پردازنده ای که میخواهیم خرید کنیم داری چه سرعتی است و با دیگر پردازندها مقایسه کنیم استفاده از سایتهای معتبر و مورد تایید شرکتهای سازنده میباشد . یکی از این سایتها https://www.cpubenchmark.net/  میباشد که مقایسه پردازند ها و کارتهای گرافیک را براحتی انجام میدهد و مقایسه انجام گرفته در لینکهای بالا از همین سایت میباشد