هنرستان دولتی دخترانه فضیلی اداره آموزش و پرورش ناحیه 3 اصفهان

به وب سایت هنرستان دخترانه فضیلی خوش آمدید . 

ثبت نام کلاسهای زبان کانون - مدرسه ای


????????????????????قابل توجه اولیای عزیز و گرامی:
ثبت نام کلاسهای زبان کانون - مدرسه ای در سطح های مختلف دانش آموزان بر اساس توضیحات ارائه شده در اولین مجمع عمومی اولیای هنرستان، در روز سه شنبه مورخ ۹۸/۸/۲۱ و چهارشنبه ۲۲ آبان ماه ساعت۹:۳۰ صبح الی ۱۲ در اتاق مشاوره هنرستان انجام می گیرد. اولیا و دانش آموزان علاقمند می توانند در این دو روز جهت ثبت نام به نماینده کانون در مدرسه مراجعه نمایند. موفقیت شما آرزوی ماست.

????????????

مطالبی در خصوص پرسش مهر بیستم


⬅️ مطالبی در خصوص پرسش مهر بیستم

????تمام دانش آموزان، بجز دوره اول ابتدایی مخاطب فراخوان پرسش مهر هستند.

????تمام همکاران اعم از دبیران، مدیران، مربیان، معاونین، مشاوران شاغل در مدارس دولتی و غیردولتی و تمامی همکاران غیر رسمی شاغل در مدارس غیردولتی می توانند شرکت نمایند

???? همکاران اداری مخاطب این فراخوان هستند.

????سرود در پرسش مهر، فقط به صورت سرود همگانی اجرا شود.

????مقاله پژوهشی، انشا و خاطره نویسی از رشته های مسابقات نیست. از ارسال این آثار به فرهنگی هنری خودداری گردد.

????رشته نقاشی برای همکاران، فقط در دو رشته رنگ روغن و آبرنگ می باشد.

????همکاران محترم آثار خود را در سامانه همگام بارگذاری نمایند

????دانش آموزان آثار خود را به دفتر آموزشگاه تحویل دهند

دیگر رشته های مربوط به پرسش مهر جهت همکاران و دانش آموزان به قرار زیر است :

✴️خوش‌نویسی
✴️نقاشی
✴️طراحی
✴️وبلاگ
✴️داستان
✴️شعر
✴️فن خطابه
✴️فیلم کوتاه
✴️سرود همگانی جهت مدارسچگونه دوستان ناباب را از نوجوانمان دور کنیم؟

‍ چگونه دوستان ناباب را از نوجوانمان دور کنیم؟

اگر نوجوان شما با دوستان ناباب رفت و آمد دارد، باید آن را نوعی عدم تعادل درونی تلقی کرد که نشانه مشکلات عمیق تر است. پیش از آنکه در مسئله انتخاب دوست با فرزندتان وارد بحث شوید، حواس تان به این مسئله باشد که ممکن است سرکشی و طغیان او را تحریک کنید و این کار باعث تشدید این وضعیت شود. هر چند محدود کردن یک رابطه همواره یک گزینه محسوب می شود، با این حال بهتر است ابتدا دو اقدام زیر را مد نظر قرار دهید:

۱) فهرستی از وضعیت زندگی فرزندتان تهیه کنید.
چه چیزی را در نظر نگرفته اید؟ آیا فرزندتان در کلاس های مدرسه یا ورزش خاصی شرکت می کند؟ آیا کار خلاقانه ای انجام می دهد؟
به دنبال فعالیت هایی باشید که باعث افزایش اعتماد به نفس فرزندتان می شود. او را در جمع بچه های هم سن و سال قرار دهید که به شکل مثبتی در او انگیزه به وجود آورد یا با افراد بزرگسالی ارتباط داشته باشد که مشوقان خوبی هستند. در اصل به جای حذف یک دوست بد، سعی نمایید تاثیر افراد مثبت را در زندگی فرزندتان بیشتر کنید.

۲) برای خودتان یک حامی پیدا کنید.
نگرانی هایتان را با همسر، دوستان یا والدین دوستان نوجوان تان به مشارکت بگذارید. درباره ترس ها و ایده هایتان با هم صحبت کنید. والدینی که به نوعی ناجی دوران بلوغ فرزندشان هستند، می توانند کمک مفیدی به شما کنند. همراه با والدینی باشید که می دانند و درک می کنند که شما چه کاری می خواهید انجام دهید و از طرفی می توانند شما را در مسیر درست هدایت کنند.

رابطه نزدیکی با فرزندتان داشته باشید و وقت بیشتری با هم سپری کنید. بیشتر از حرف زدن، بهتر است شنونده باشید و فعالیت هایی را بیابید که می توانید با هم از آن لذت ببرید. به خاطر داشته باشید که گوش کردن از هر نصیحت ناخواسته یا انتقادی قدرتمندتر است. اکثر نوجوانان به حرف والدین خود در قالب تنبیه یا محدودیت چندان توجهی نمی کنند. به فرزندتان فرصت اشتباه بدهید؛ و درک و حمایت خود را به او نشان دهید...کمبود خواب عامل رفتارهای پرخطر در نوجوانان

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد میزان خواب نوجوانان با انجام رفتارهای پرخطر و اقدام به خودکشی در آنان مرتبط است.
به گفته کارشناسان آمریکایی هرچه نوجوانان در طول شب میزان ساعت کمتری بخوابند، بیشتر احتمال دارد به رفتارهای پرخطر اقدام کنند.
در این بررسی محققان مدت زمان خواب نوجوانان را در چند گروه هشت ساعت یا بیشتر، هفت ساعت، شش ساعت یا کمتر طبقه بندی کرده و سپس انجام رفتارهای پرخطر را در آنان ارزیابی کردند.
این تیم تحقیقاتی مشاهده کردند که رابطه قابل توجهی بین خواب، وضعیت خلق و خو و خودزنی وجود دارد. نوجوانانی که کمتر از شش ساعت در طول شب می‌خوابند سه برابر بیشتر از نوجوانانی که هشت ساعت یا بیشتر در شبانه‌روز می‌خوابند، احتمال دارد به رفتارهای پرخطری همچون خودکشی اقدام کنند.
محققان با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده در فاصله سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۵ به ارزیابی رفتارهای پرخطر پرداخته و متوجه شدند بیش از ۷۰ درصد دانش آموزان مقطع دبیرستان کمتر از میزان توصیه شده خواب در طول شب که هشت ساعت است، می‌خوابند.

نشانه های افسردگی در نوجوانان


اگر در نوجوانی سه نشانه از نشانه‌های زیر، حداقل برای دو هفته مشاهده شد، احتمال ابتلا به افسردگی در وی وجود دارد.

- فعالیت زیادی یا کسلی و بی انرژی بودن
- احساس گناه
- خود کم بینی
- مشکلات خواب یا تغذیه
- انزوا طلبی و گوشه گیری
- خستگی بیش از اندازه دایمی
- پرخاشگری و بد اخلاقی
- غمگینی و گریه کردن
- افت تحصیلی جدی
- اشتغال ذهنی بیش از حد پیرامون مرگ

توجه داشته باشید در هر شرایطی در کنار نوجوان خود باشید و یاریگر وی، اما از مداخله زیاد در کارهایش بپرهیزید. او دیگر کودک نیست که مطیع بی چون و چرای شما باشد.

حمایت بیش از حد از نوجوان و ارایه راهنمایی‌های مو به مو به وی باعث می‌شود نوجوان فکر کند که والدینش به او اعتماد ندارند.
باید به فرزندتان این امکان را بدهید که بعضی‌اوقات از خود واکنش نشان دهد،
چون هر فردی احتیاج دارد تا بعضی از آشفتگی‌ و‌خشم های خود را بروز دهد.

ولی عکس‌العمل‌های بی‌ادبانه و بی‌احترامی به دیگران را نپذیرید.

هنگامی‌که از کلمات نامناسب استفاده می‌کند،
به او تذکر دهید:
من خیلی از طرز حرف زدنت ناراحت شدم،
باید عصبانیت خود را کنترل کنی.

احتمالاً او بداخلاقی و عصبانی شدن خود را بد نمی‌داند،
باید به او بفهمانید که رفتار منفی او پسندیده نیست.
اگر این بعضی از روزها نسبت به رفتارهای فرزندتان حساس تر می شوید، زودتر عصبانی می شوید و یا بیشتر از سایر روزها به او تذکر می دهید:

احساسات خودتان را بشناسید و بررسی کنید. قطعا بابت چیز دیگری اضطراب دارید یا ناراحتید.

زمان بگذارید و وضعیت روحی و احساسی خودتان را بررسی کنید تا بفهمید چه عاملی بر شما تاثیر گذاشته و مانع از مدیریت هیجانات تان شده.

  احساسات خود را بشناسید و سعی کنید آنها را از واکنشی که به رفتارهای بد فرزندتان نشان می‌دهید جدا کنید...


کسب مقام اول تیم تنیس روی میز هنرستان فضیلی در مسابقات ورزشی ناحیه سال تحصیلی 99-98

کسب مقام اول تیم تنیس روی میز هنرستان فضیلی در مسابقات ورزشی ناحیه 3 را خدمت همه هنرجویان و هنرآموزان و اولیای دانش آموزان و کادر اجرایی هنرستان تبریک عرض می کنیم.

با عاشق شدن های دوران نوجوانی فرزندانمان چگونه برخورد کنیم؟☯ با عاشق شدن های دوران نوجوانی فرزندانمان چگونه برخورد کنیم؟

از نوجوانی به عنوان دوره بحران نام برده شده است پس ابتدا مطالعه ای در مورد ویژگی های عاطفی شناختی و جسمی نوجوانان داشته باشید تا با اشنایی از این دوران نوجوان خود را بیشتر بشناسید. انگاه خواهید دید بسیاری از رفتارهایی که ما می رنجاند شرایط طبیعی این  دوره انان است و نیازمند صبر و مهربانی ما می باشد. بدلیل سرعت بالای رشد در این دوره بویژه در حوزه جنسی، نوجوان گرایش به شناخت به جنس مخالف نموده و در این مورد احساس پیدا می کند احساساتی که بیشتر از انکه جنبه عقلانی داشته باشد جنبه صرف احساسی دارد. علاقه مندی به رمانها و فیلم های عاشقانه و کنجکاوی های جنسی شروع می شود. مراقبت و نه محدودیت زیاد روش مناسبی است. نوجوان باید بداند ما دوستش داریم  و این احساسش هم طبیعی است فقط نحوه برخورد با این احساسش را باید به او اموزش دهیم. به دلیل عدم پختگی کافی شناختی و منطقی نوجوان، باید با وی در خصوص این مساله با احتیاط برخورد کرد تا نوجوان دست به رفتارهایی غیرعقلانی که نتیجه ای جز پشیمانی خودش و شما را دربرندارد نزند. صمیمی شدن با نوجوان در حدی که او بتواند براحتی مسائلی که برایش پیش می اید با والدین هم جنس خود مطرح کند خوب است. مسلما الگوی سالم اخلاقی و جنسی والدین هم در این مورد تاثیر بسزا دارد. از طرفی می بایست نسبت به احساس عشق نگرش مثبت خود را نشان دهیم ولی در مورد بی بند و باری های جنسی و خطرات ان گوشزد نموده و وی را اگاه کنیم. نوجوانانی که این اطلاعات را از والدین هم جنس خود می گیرند اگاهی و رفتار سالمتری را کسب می کنند تا انانی که از دوستان خود کسب اطلاع می کنند. نوجوان بشدت نیازمند توجه و دیده شدن است این امکان را از طروق دیگر به او بدهیم تا برای ارضا شدن این نیاز دست به انتخاب دوستی های ناسالم نزند. وی باید بداند از نظر چهره و فیزیک و همچنین توانایی های خاص خود مورد قبول والدین می باشد. به این صورت خودپنداره مثبتی از خود پیدا می کند. مشغول بودن نوجوان در کلاسهای ورزشی، گوش کردن به حرفها و دردلهای مختلف او، درک شرایطش، بیان داستانهای نوجوانی خود، اطلاع از پیامدهای ناگوار دوستی ها و روابط ناسالم، ایجاد بسترهایی در رشد شناختی و مهارتی نوجوان به طوری که هم بخش مهمی از اوقاتش صرف اموزش و یادگیری باشد و هم اینکه بتواند از طریق رشد در مهارتهای هنری یا شناختی ابراز وجود کند نیز تاثیر مثبتی دارد. او باید بداند برای شما عزیز است و شما در این مسیر پرتلاطم کنارش هستید.????????????آمار تکان دهنده رفتارهای پرخطر در مدارس تهران

 آمار تکان‌دهنده رفتارهای پرخطر در مدارس تهران

????شماره ۵۷ فصلنامه علمی-پژوهشی رفاه اجتماعی، پژوهشی تکان‌دهنده از وضعیت رفتارهای پرخطر دانش‌آموزان دختر و پسر تهرانی در سال ۹۱ منتشر کرد:

 ۱۵ درصد «رابطه جنسی اجباری» (تجاوز)
 ۳۵ درصد تجربه کشیدن «سیگار»
 ۵۱ درصد تجربه کشیدن «قلیان»
 ۲۷ درصد تجربه مصرف «الکل»
 ۳۰ درصد تجربه رابطه جنسی اختیاری

 نکته جالب این پژوهش این است که 7 سال پیش انجام شده و امروز مشخص نیست در نسل نوجوان چه بحران‌های فاجعه‌باری در جریان است.

 عنوان پژوهش: رفتارهای پرخطر در بین دانش آموزان دختر و پسر شهر تهران، دکتر خسرو رشید، استاد دانشگاه بوعلی همدان

علیرضا ملوندیقابل توجه هنرآموزان و هنرجویان خوشنویس:

???????????????????????? 
قابل توجه هنرآموزان و هنرجویان خوشنویس:
کارشناسی فرهنگی هنری اداره ناحیه ۳ استان اصفهان در نظر دارد جهت شناسایی و احیای هنر خوشنویسی اقدام به جمع آوری و تهیه بانک اطلاعاتی هنرمندان و علاقمندان این هنر نماید لذا از کلیه هنرآموزان و هنرجویان خوشنویس عزیز تقاضا دارم جهت ارائه اسم و مشخصات خود فقط و فقط تا روز یکشنبه مورخ ۱۲ آبان ماه به دفتر پرورشی هنرستان مراجعه نمایند.                  ????????????

مسابقه طناب کشی دانش آموزان و همکاران به مناسبت هفته تربیت بدنی در روز 98/8/4